Archiwum aktualności

09 lip
2014

Ostrzeżenie przed kolejną firmą wyłudzającą opłaty

Ministerstwo Finansów wydało kolejne ostrzeżenie przed firmą, która próbuje wyłudzić opłaty od przedsiębiorców zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Czytaj więcej »

22 lis
2013

Płatności w Bitcoinach

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że w uzupełnieniu do tradycyjnych metod płatniczych, biuro rachunkowe Finesti jako pierwsze w Polsce (według naszej wiedzy) rozpoczęło przyjmowanie płatności za usługi w Bitcoinach.

Czytaj więcej »

16 paź
2013

Zmiany w ustawie VAT od 1 października

Z dniem 1 października weszła w życie, kolejna w tym roku, zmiana w przepisach dotyczących ustawy VAT. Wraz ze zmianami został wprowadzony mechanizm solidarnej odpowiedzialności za rozliczenia VAT, został rozszerzony katalog towarów do których należy stosować mechanizm odwrotnego obciążenia, a także w niektórych przypadkach została wyłączona możliwość kwartalnych rozliczeń w VAT.

Czytaj więcej »

11 wrz
2013

Odliczenie podatku VAT od bankowozów

Przy nabyciu samochodów osobowych przedsiębiorca może odliczyć 60% podatku VAT, nie więcej jednak niż 6 000,00 zł. Przedsiębiorcy od dawna szukają sposobu na ominięcie tego przepisu, dlatego tak popularne w ostatnich czasach stały się bankowozy. Właśnie w ich sprawie toczą się spory między podatnikami, a fiskusem.

Czytaj więcej »

03 wrz
2013

Odliczanie podatku VAT od samochodów osobowych od 2014

Obecne przepisy odliczania podatku VAT od nabycia samochodów osobowych oraz paliwa do nich mają obowiązywać do końca 2013 roku. W roku 2014 mają wejść w życie nowe przepisy, które wprowadzą podobne zasady odliczania podatku VAT. Rząd od pewnego czasu planuje jednak zmiany.

Czytaj więcej »

« Poprzednia 1 2 3 ... 9 Następna »