Archiwum aktualności

16 sie
2012

Zmiany w CEIDG

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt założeń do nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Założenia te dotyczą zmian w funkcjonowaniu systemu CEIDG opracowanych na podstawie doświadczeń wynikających z dotychczasowego działania systemu.

Czytaj więcej »

25 lip
2012

Zmiany w ulgach podatkowych w 2013 roku

3 lipca br. rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Najbardziej znaczące zmiany dotyczą likwidacji ulgi internetowej, ograniczenia możliwości odpisywania 50% kosztów uzyskania przychodów od umów autorskich oraz modyfikują zasady przyznawania ulgi na dzieci.

Czytaj więcej »

17 lip
2012

Upały a obowiązki pracodawcy

W ostatnich dniach przez Polskę przetoczyła się fala upałów. Dla wszystkich odpoczywających na urlopach jest to wymarzona pogoda, jednak dla pracodawców wysokie temperatury wiążą się z dodatkowymi obowiązkami, jakie nakładają na nich przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czytaj więcej »

11 lip
2012

Bezpłatne odpisy z KRS

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło niedawno bezpłatną wyszukiwarkę podmiotów wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego. Pozwala ona na pobranie  ważnego urzędowo odpisu KRS bez ponoszenia żadnych opłat.

Czytaj więcej »

13 gru
2011

Prezenty świąteczne dla klientów – koszt podatkowy, czy niepodatkowy?

Grudzień to wyjątkowy okres, kiedy wiele firm, chcąc przypomnieć się swoim kontrahentom przesyła im kartki z życzeniami świątecznymi lub świąteczne prezenty. Wielu przedsiębiorców nie jest jednak pewnych, czy wszystkie upominki kupione w celu przesłania kontrahentom mogą być zaliczone w koszty podatkowe.

Czytaj więcej »