Ostrzeżenie przed kolejną firmą wyłudzającą opłaty

Dodano: 9 lip 2014

Ministerstwo Finansów wydało kolejne ostrzeżenie przed firmą, która próbuje wyłudzić opłaty od przedsiębiorców zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Podmiot, który rozsyła takie informacje nazywa się Centralny Rejestr Płatników. Ma on rzekomo „ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy”. Chcielibyśmy poinformować naszych klientów oraz wszystkie inne zainteresowane osoby, że ani Ministerstwo Finansów, ani jakikolwiek inny publiczny podmiot nie utworzył Ogólnopolskiego Centralnego Rejestru Płatników.

Pragniemy zwrócić uwagę, że rejestracja podmiotów w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej jest całkowicie bezpłatna.

Ministerstwo Finansów informuje, że wszystkie informacje o podmiotach, z wyjątkiem numerów NIP i REGON, są objęte tajemnicą skarbową, a obowiązujące przepisy prawa nie pozwalają na udostępnianie ich innym podmiotom i osobom, niż wskazane w ustawie o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. Ustawa ta przewiduje konkretne sytuacje, w których informacje posiadane przez administrację podatkową mogą być udostępnione wskazanym instytucjom, a sprawdzanie informacji o terminowości płacenia podatków przez inne osoby i przedsiębiorców, do takich sytuacji nie należy.

Poniżej przykład listu, jaki rozsyła Centralny Rejestr Płatników, jeżeli dostaną Państwo jakąkolwiek informację podobnej treści proszę o kontakt z księgową obsługującą Państwa firmę, a my zweryfikujemy, czy nie jest to kolejna próba oszustwa.

« Wróć do listy aktualności